Czy na święta każdemu dać prezent?

Prezenty od Mikołaja najbardziej cieszą dzieci. Dla dorosłych najcenniejszym darem jest spokój, zgoda w rodzinie, miłość najbliższych.

Upominki dla najmłodzszych

Dzieci czekają na Mikołaja. To zupełnie zrozumiałe, takie jest prawo wieku. Postaraj się więc nie rozczarować maluchów. Podaruj im upominek z dedykacją od Mikołaja. Spróbuj zaskoczyć smyka czymś oryginalnym, np. mufinką z niespodzianką. W środku zamiast kremu może znaleźć się pierścionek, malutka figurka z bajki, dzwoneczek, karteczka z zagadką. Uprzedź koniecznie, że smakołyk zamiast gryźć, należy rozłamać paluszkami.

Życzliwość dla wszystkich

Reklama

Wręczanie prezentów to świąteczny rytuał. Szkoda byłoby jednak, gdyby zdominował wigilijne spotkanie. Ciesz się, że możesz wspólnie z rodziną i znajomymi zasiąść do uroczystej wieczerzy. Pomyśl jak cudownie mieć przy sobie te osoby. Obdaruj każdego uśmiechem, życzliwym słowem.

Sprytny pomysł

Pytanie, które zadajesz prawdopodobnie stawia sobie każdy z zaproszonych gości. Niewykluczone, że gospodarze wigilijnej kolacji mają jakiś pomysł. Może każdy z gości kupi prezent tylko jednej osobie, na miejscu wrzuci do wielkiego worka, a mikołaj obdaruje nimi każdego zgodnie z imieniem na dołączonym do upominku kartoniku. Warto zastanowić się także nad takim rozwiązaniem.

Kulinarne co nieco

Świąteczne specjały zawsze mile widziane. Wigilia to również niepowtarzalne smaki, na które czekamy cały rok. Może przygotujesz biesiadnikom coś wyjątkowego od siebie? Co powiesz na piernik z wypisanymi lukrem imionami wszystkich gości? Oczywiście wyjaśnij, że wręczył ci go mikołaj. Odrobina magii podniesie walory prezentu.

Wyróżnienie gospodarzy

Choćby drobiazg powinien być podziękowaniem za zaproszenie. Niech będzie to coś, co trafi w gust i zainteresowania obdarowanych. Takie prezenty, nawet najskromniejsze cieszą najbardziej.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Zobacz również

  • Co zamiast mięsa?

    Latem łatwiej ograniczyć jego spożycie, bo mamy dużo warzyw i owoców, które mogą je zastąpić. więcej