7 sposobów na tańszą wyprawkę dla ucznia do szkoły

Średni koszt wyprawki przekracza 800 zł. Jeśli już teraz wybierzemy się po nią i skorzystamy z tańszych rozwiązań, zaoszczędzimy nawet 300 zł.

Razem z dziećmi zróbmy listę potrzebnych rzeczy. Zanim wybierzemy się po zakupy, odwiedźmy kilka sklepów i zanotujmy ceny zeszytów i przyborów. Dzięki temu dowiemy się, ile pieniędzy potrzeba na wyprawkę. Aby nie przekroczyć ustalonego budżetu, idźmy do sklepu z odliczoną gotówką.

Po wyprawkę bez dzieci

Reklama

Ustalajmy razem z dziećmi, co trzeba kupić do szkoły, ale do sklepu idźmy sami. Sprzedawcy dbają o to, aby dzieci wpadły w zachwyt na widok wymyślnych przyborów i oryginalnych zeszytów. A rodzicom trudno odmówić pociechom i wydają więcej, niż zaplanowali.

Zaplanuj budżet

Przejrzyj biurko

Jeśli plecaki, piórniki czy kredki z ubiegłego roku są w dobrym stanie, nie ulegajmy kaprysom dzieci i nie wydawajmy pieniędzy na nowe. Zaoszczędzimy w ten sposób 20-30% wydatków.

Gdy jednak trzeba kupić nowe, nie wybierajmy tych z najwyższej półki. Markowe produkty są nawet o 50% droższe.

Kup przez internet

Podręczniki, przybory i inne potrzebne uczniom rzeczy w e-sklepach kosztują ok. 20% taniej. Jeśli zdecydujemy się na zakup całej wyprawki i przekroczymy ustaloną przez dany sklep kwotę, możemy liczyć na darmową dostawę. Warto też kupować w internecie w takich sklepach, które mają swoje stacjonarne odpowiedniki. Wtedy towar możemy odebrać osobiście i nie płacić za dostarczenie go do domu.

Skorzystaj z dofinansowania

Gdy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji i brakuje nam pieniędzy na wyposażenie dziecka do szkoły, skorzystajmy z programu Wyprawka szkolna i wystąpmy o dofinansowanie.

W tym roku szkolnym, czyli 2015/2016, przysługuje ono uczniom uczęszczającym do klasy III szkoły podstawowej, klasy III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia oraz klasy IV technikum. Więcej informacji na temat dofinansowania na: www.men.gov.pl.

Sprzedaj używane

Nie zostawiajmy podręczników z ubiegłych lat w nadziei, że jeszcze się przydadzą. Nasze dzieci i tak do nich nie zajrzą. W centrach handlowych znajdują się punkty skupu używanych podręczników.

Sprzedajmy je, a obniżymy koszt zakupu nowych o 10-20%. W takich punktach możemy również kupić tanie lektury i inne pomoce szkolne.

Podręczniki z drugiej ręki

W punktach z używanymi podręcznikami możemy nie tylko sprzedać, ale i kupić potrzebne do szkoły książki. Warto się na to zdecydować, bo zdarzają się prawie nieużywane egzemplarze, za które zapłacimy nawet 50% taniej niż w księgarni.

To duża oszczędność, bo podręczniki, zwłaszcza do starszych klas, są drogie. A te do nauki języków obcych nawet bardzo drogie. Na początku września niektóre szkoły organizują też kiermasze. Tu również można kupić książki taniej.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Zobacz również

  • Co zamiast mięsa?

    Latem łatwiej ograniczyć jego spożycie, bo mamy dużo warzyw i owoców, które mogą je zastąpić. więcej